Pas 13 fitoreve, Chelsea mposhtet 2-0 nga Tottenham

Pas 13 fitoreve radhazi, Chelsea i Antonio Contes u ndal, në sfidën që ndoshta më pak do të kishte dëshiruar, ndaj Tottenhamit në derbi. Kryesuesit e Premier League nuk arritën të barazojnë rekordin e Arsenalit duke u mundur 2-0 në “ëhite Hart Lane”. Erikssen dhe Delle Ali ishin...
Posted On 02 Pri 2017

Mustafi i heq fitoren nga duart Man. Cityt

Spektakël dhe emocione pafund në sfidën e Emirates mes Arsenalit dhe Manchester City-t, ku u shënuan plot katër gola, por që nuk pati fitues. 2 herë kaloi në avantazh skuadra e Pep Guardiolës, por po kaq herë “Topcinjtë” e Arsen Ëenger arritën të barazonin, me rezultati...
Posted On 02 Pri 2017

Chelsea në gjysmëfinalen e FA Cup, eliminon Man. United

Trofe i ndryshëm por përfundim i njëjtë. Chelsea fitoi klasiken me Man.UTD në FA CUP duke siguruar një vend në gjysmëfinalet e këtij kompeticioni përballjë Djajve të Kuq, që përvec ndeshjes në fushë 1-0, humbën dhe nervat me Herrerën që la ekipin me 10 vetë për më shumë se 65...
Posted On 14 Mar 2017

FA Cup, Tottenham në gjysmëfinale

Tottenham është skuadra e tretë gjysmëfinaliste e FA Cup pasi mundi 6-0 Millëall të kategorisë së tretë në “White Hart Lane”. Ekipi i Pochetinos e pati një shtëtitje sfidën cerekfinale dhe ashtu sic pritej Millëall bëri rezistencë deri te goli i parë të cilin “gjelat” e gjet...
Posted On 12 Mar 2017

FA Cup / Arsenal kalon në gjysmëfinale teksa protestat anti-Wenger vazhdojnë

Arsenal ka mundur amatorët e Lincoln City duke kaluar në gjysmëfinalen e kometicionit më të vjetër të kontinentit, FA Cup. Një fitore e lehtë për djemtë e Arsene Wenger kundër një ekipi të dobët por tifozët e Arsenal vazhdojnë të kërkojnë largimin e trajnerit duke protestuar në...
Posted On 11 Mar 2017

Man. City avancon në gjysmëfinalen e FA Cup

David Silva dhe Sergio Aguero kualifikojnë Manchester City-in, në gjysmëfinalet e Fa Cup. Falë suksesit 0-2 në Riverside Stadium përballë Middlesborough, Citiziens u bënë skuadra e parë që avancojnë në ruandin e 4-t më të mirave të edicionit numër 136-të, të kompeticionit më të...
Posted On 11 Mar 2017

Ibrahimovic rrezikon tri ndeshje pezullim

Pamjet filmike “tradhtojnë” Zllatan Ibrahimovic. Ndonëse gjyqtari kryesor i takimit Manchester United – Bournemouth 2-1, Kevin Friend dhe ndihmësit e tij nuk e vunë re episodin e pjesës së parë kur Ibra goditi më bërryl mbrojtësin kundërshtar Tyron Ming. Federata e Futbollit ka...
Posted On 06 Mar 2017

Liverpool mposht Arsenal, rritet presioni mbi Wenger

Liverpool ka fituar 3-1 ndaj Arsenal në “Anfield Road”, duke marrë një tre pikësh shumë të rëndësishëm në garën për një vend në Champions League, në sezonin e ardhshëm. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp kaloi në avantazh, pas vetëm dhjetë minutash lojë, kur topi i futur në zonë...
Posted On 04 Mar 2017

Man Utd 1-1 Bournemouth: Zlatan Ibrahimovic, Tyrone Mings në qendër të një barazimi kaotik

Manchester United shpërdoron një mundësi të artë për t’u ngjitur në renditjen e Premier League pasi nuk arriti të merrte tre pikët në “Old Trafford” kundër Bournemouth. Një ndeshje që i kishte të gjitha me Zlatan Ibrahimovic që duhet të ksihte dalë me karton të kuq në pjesën e...
Posted On 04 Mar 2017