Muller shpëton Byernin, fiton edhe Schalke

Borussia Park gjithmonë ka qenë një fushë e vështirë për Bayern Mynih-it por pas 2 ndalesave rradhazi në këtë stadium në 2 vitet e fundit, pikërisht në Borussia Park, Bayerni i Carlo Ancelottit pasditen e kësaj të Diele vendosi njërën dorë te titulli kampion. Një fitore minimale...
Posted On 19 Mar 2017

Bayerni marshon drejt titullit, bie Dortmundi

Fitimi i titullit të 5-t kampion rradhazi në Bundesligë tashmë mund të rezultojë një formalitet për Bayern-in.  Bavarezët e Carlo Ancelottit ishin të fituarit e mëdhenj të javës së 24-t në kampionatin gjerman. Falë suksesit 3-0 ndaj Eintrachtit të Frankfurtit në Alianz Arena që u...
Posted On 11 Mar 2017

Lahm: “Pep dhe Carlo janë të ndryshëm “

Kapiteni i Bayern Munich, Philipp Lahm, nuk parashikon të lëvizë drejt trajningut kur ta përfundojë karrierën e tij si futbollist, në fund të këtij sezoni. Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2014 mori vendimin e papritur muajin e kaluar për t’i “varur këpucët në gozhdë”, ndërs...
Posted On 04 Mar 2017

Lewandowski ‘tradhton’ Realin, rinovon me Bayernin

Merr fund ëndrra e Realit të Madridit për të firmosur me Robert Lewandowskin. Sulmuesi polak, i cili ndodhej shumë pranë klubit merengues ka bërë prapakthehu duke vendosur të rinovojë kontratën e tij aktuale me Bayern Munich. Sipas asaj që raporton gazeta prestigjoze gjermane...

Muller: Gotze nuk është i lumtur në Bayern Munich

Sulmuesi i Bayern Munich, Thomas Muller e ka pranuar se bashkëlojtari i tij, Mario Gotze nuk është i lumtur në “Alianz Arena”. Gotze në fund të këtij sezoni mund të largohet nga “Bavarezët”. Muller është i bindur se ish-futbollisti i Borussia Dortmundit nuk është i kënaqur 10...

Alonso: Disa mendojnë se jam i ngadaltë? Më jepni emrat e tyre!

Mesfushori i Bayern Munich, Xabi Alonso, ka goditur ata që thonë se është një lojtar shumë i ngadalshëm, duke bërë shaka se do emrat dhe adresat e kritikëve të tij, sepse kështu mund t’i gjejë ato. Mesfushori, i cili fitoi Kupën e Botës, dy Kampionate Europiane, dy medalje...

Luca Toni: Ja pse Ancelotti është trajneri i duhur për Bayernin

Luca Toni është i bindur se Carlo Ancelotti do të korrë sukses me bavarezët. Për ish-sulmuesin e Bayern, bashkëkombësi i tij është një fitues i lindur, ai ka fituar në Itali, Spanjë, Angli dhe Francë. “Për Bayern ai është trajneri perfekt,” shprehet Toni për BILD. “Ai ka tre...

Pep Guardiola dhe “kualifikimi i pabesueshëm”!

Trajneri i Bayern Munich, Pep Guardiola, ishte në delir pasi skuadra e tij kompletoi një paraqitje “të pabesueshme” në fazën me grupe të Champions League, e cila u mbyll me fitoren ndaj Dinamos së Zagrebit. Robert Lewandowski shënoi dy herë në harkun e pesë minutave, kur u mbush...

Lewandowski pa klauzolë, Reali duhet të bisedojë me Bayernin

Robert Lewandowski është  një nga sulmuesit që pëlqehet më shumë nga drejtuesit e Realit të Madridit, por transferimi i mundshëm i lojtarit polak në “Santiago Bernabeu” varet kryesisht nga qëndrimi që do  të mbajë Bayerni i Mynihut, që zotëron deri në vitin 2019 kartonin e...